9 500 €
Yksityinen myyjä, Sysmä, Päijät-Häme
Vaihtoautot, mallit ja hintatasot
5. suosituin merkki Suomessa (140 merkistä)*
*aktiivisten myynti-ilmoitusten määrässä mitattuna
BMW on Suomen 5. suosituin automerkki: myynnissä on 6 241 autoa, mikä on 8,4 % kaikista Suomessa myynnissä olevista autoista. Pyyntihintojen mediaani on 18 880 € ja keskiarvo 25 362 €; halvin auto maksaa 1 000 € ja kallein 279 000 €. Suosituimmat mallit ovat 530, 320 ja 520. Yleisin käyttövoima on diesel (43 % myynnissä olevista) ja yleisin korimalli porrasperä (31 %). Mittarilukema on keskimäärin 192 507 km. Myyntiajan mediaani on 16 päivää. Katsastuksen hylkäysprosentti oli keskimäärin 26,3 % vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa.
1 / 8530
601 myynnissä · 1 368 myyty
1 / 3523
33 myynnissä · 124 myyty
1 / 8M5
39 myynnissä · 56 myyty
1 / 8530
601 myynnissä · 1 368 myyty
1 / 8320
538 myynnissä · 1 542 myyty
1 / 8520
496 myynnissä · 1 166 myyty
1 / 8330
475 myynnissä · 1 175 myyty
1 / 8X5
402 myynnissä · 773 myyty
1 / 8X3
379 myynnissä · 682 myyty
1 / 8X1
316 myynnissä · 557 myyty
1 / 8318
195 myynnissä · 568 myyty
1 / 8iX1
153 myynnissä · 193 myyty
1 / 8325
145 myynnissä · 442 myyty
1 / 8116
130 myynnissä · 342 myyty
1 / 8i4 M50
130 myynnissä · 321 myyty
1 / 8i4
130 myynnissä · 324 myyty
1 / 8525
123 myynnissä · 456 myyty
1 / 8335
110 myynnissä · 221 myyty
9 500 €
Yksityinen myyjä, Sysmä, Päijät-Häme
8 000 €
Yksityinen myyjä, Helsinki, Uusimaa
12 400 €
Kalaja & Laakso, Espoo, Uusimaa
20 400 €
Yksityinen myyjä, Jyväskylä, Keski-Suomi
9 290 €
Nelipyörä Kouvola, Kymenlaakso
9 500 €
Yksityinen myyjä, Salo, Varsinais-Suomi
11 990 €
Bildeal, Nurmijärvi, Uusimaa
10 800 €
T:mi Kai Juoperi, Alajärvi, Etelä-Pohjanmaa
8 800 €
Holstinmäen Auto Oy, Haukipudas, Pohjois-Pohjanmaa
9 500 €
Yksityinen myyjä, Kirkkonummi, Uusimaa
119 299 €
Käyttöauto Oy Seinäjoki Pohjankaari, Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa
44 800 €
Saka Finland Oy Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa
102 900 €
Prestige Car Center Oy, Vaasa, Pohjanmaa
139 800 €
Rami’s Auto, Espoo, Uusimaa
98 990 €
Autokeskus Oy, Konala, Helsinki, Uusimaa
124 490 €
ACE Individual, Helsinki, Uusimaa
65 900 €
Hedin Automotive BMW Vantaa, Uusimaa
59 900 €
Hedin Automotive BMW Helsinki, Uusimaa
64 900 €
Hedin Automotive BMW Vantaa, Uusimaa
64 900 €
Hedin Automotive BMW Espoo, Uusimaa
Hylkäys-% keskimäärin 26,3 % (92 930 katsastusta vuonna 2025, ajettujen kilometrien mediaani 224 000 km).
11. luotettavin 27 merkin joukossa vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa.
Etu- ja taka-akselisto, jousitus ja iskunvaimennus, renkaat ja vanteet
Käyttö- ja seisontajarru, jarrudynamometrin testit, ajovakautus
Pakokaasumittaus, OBD-järjestelmä sekä öljy-, neste- ja polttoainevuodot
Ohjausnivelet ja -tangot, ohjausvaihde
Vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa kirjattiin 43 492 hylkäykseen johtanutta vikaa 92 930 katsastuksessa. Loput 13 % vioista jakautuu muihin kohteisiin. Yleisin yksittäinen vikakohde oli jousitus ja iskunvaimennus (7 637 hylkäystä).
Luvut ovat vikojen eivätkä autojen lukumääriä: hylätyllä autolla on usein monta vikaa. Osuudet on laskettu kaikista hylkäykseen johtaneista vioista.
Hylkäysprosentit eivät ole suoraan vertailukelpoisia mallien välillä, koska ajetut kilometrit poikkeavat.
| Vuosimalli | Myynnissä | Pyyntihinta (mediaani) |
|---|---|---|
| 2027 | 28 | 57 855 € |
| 2026 | 379 | 60 500 € |
| 2025 | 160 | 59 900 € |
| 2024 | 270 | 44 400 € |
| 2023 | 371 | 37 900 € |
| 2022 | 300 | 35 900 € |
| 2021 | 323 | 27 390 € |
| 2020 | 280 | 25 735 € |
| 2019 | 214 | 25 945 € |
| 2018 | 289 | 20 500 € |
| 2017 | 312 | 18 660 € |
| 2016 | 292 | 15 650 € |
| 2015 | 279 | 15 890 € |
| 2014 | 356 | 14 900 € |
| 2013 | 271 | 11 790 € |
| 2012 | 236 | 10 800 € |
| 2011 | 287 | 9 500 € |
| 2010 | 211 | 8 000 € |
| 2009 | 189 | 6 990 € |
| 2008 | 277 | 7 000 € |
| 2007 | 228 | 6 925 € |
| 2006 | 162 | 4 790 € |
| 2005 | 123 | 4 690 € |
| 2004 | 109 | 4 499 € |
| 2003 | 58 | 4 450 € |
| 2002 | 61 | 4 200 € |
| 2001 | 51 | 4 500 € |
| 2000 | 29 | 5 100 € |
| 1999 | 25 | 4 500 € |
| 1998 | 26 | 5 225 € |
Arvonalenema keskimäärin 10,9 %/v
Keskimääräinen vaikutus pyyntihintaan hinta-arviomallin mukaan autoissa, joissa varuste on. Osuus on laskettu arvioiduista BMW-autoista. Pystyviiva palkissa ja ka.-luku kertovat saman varusteen keskimääräisen vaikutuksen kaikissa malleissa.
Myyntiaika (mediaani) 16 pv
Lisäksi yksityisillä myyjillä on 1844 BMW-ilmoitusta. Määrät ovat myynnissä olevia ilmoituksia ketjuittain.
| Maakunta | Myynnissä | Osuus | Mediaanihinta |
|---|---|---|---|
| Uusimaa | 2 135 | 33,6 % | 24 980 € |
| Pirkanmaa | 881 | 13,9 % | 15 925 € |
| Varsinais-Suomi | 554 | 8,7 % | 18 300 € |
| Pohjois-Pohjanmaa | 416 | 6,6 % | 13 795 € |
| Keski-Suomi | 310 | 4,9 % | 14 500 € |
| Päijät-Häme | 276 | 4,3 % | 16 900 € |
| Etelä-Pohjanmaa | 274 | 4,3 % | 14 775 € |
| Pohjois-Savo | 235 | 3,7 % | 14 000 € |
| Kanta-Häme | 188 | 3 % | 19 690 € |
| Pohjois-Karjala | 175 | 2,8 % | 12 900 € |
| Pohjanmaa | 174 | 2,7 % | 19 900 € |
| Satakunta | 150 | 2,4 % | 13 900 € |
| Kymenlaakso | 113 | 1,8 % | 10 200 € |
| Etelä-Savo | 111 | 1,7 % | 9 625 € |
| Etelä-Karjala | 110 | 1,7 % | 13 775 € |
| Lappi | 106 | 1,7 % | 12 200 € |
| Keski-Pohjanmaa | 100 | 1,6 % | 14 085 € |
| Kainuu | 40 | 0,6 % | 9 445 € |
| Ahvenanmaa | 2 | 0 % | 19 250 € |
Napauta maakuntaa kartalta tai taulukosta.
Tilanne 30.6.2026, koko Manner-Suomi
Suomessa on liikennekäytössä 143 998 BMW-merkkistä henkilöautoa, 5,2 % koko henkilöautokannasta.
Yleisin käyttöönottovuosi on 2017, jolta autoja on liikennekäytössä 8 080. Ensimmäinen pylväs sisältää kaikki vuonna 1994 ja sitä ennen käyttöön otetut autot.
Luvut eivät sisällä Ahvenanmaan erillisrekisterissä olevia henkilöautoja.
11 234 autoa, 9,2 % kaikista käytettynä tuoduista
Myynnissä 6 546
Suomessa on myynnissä 6 241 käytettyä BMW-autoa. bilbil.fi listaa kaikki BMW-vaihtoautot hintoineen ja hinta-arvioineen; suurimpia myyjiä ovat Saka, Hedin Automotive, Kamux.
Myynnissä olevien BMW-autojen pyyntihintojen mediaani on 18 880 € ja keskiarvo 25 362 €. Hinnat vaihtelevat välillä 1 000 €–279 000 €.
Uusien autojen hinnastoa emme ylläpidä, mutta käytettyjen BMW-autojen hintatason näet mallikohtaisesti. Pyyntihintojen mediaani on 18 880 €, ja edullisimmat alkavat 1 000 €:sta.
Edullisin malli on 523, jonka pyyntihintojen mediaani on 4 800 €. Kallein on M5 (122 000 €).
Suosituin malli on 530 (601 autoa myynnissä). Seuraavaksi suosituimmat ovat 320 ja 520.
BMW on Suomen 5. suosituin automerkki: sen osuus kaikista myynnissä olevista autoista on 8,4 %.
Vuosimallien pyyntihintamediaanien perusteella BMW-auton arvo laskee keskimäärin 10,9 % vuodessa.
BMW-autojen hylkäysprosentti vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa oli keskimäärin 26,3 % (92 930 katsastusta). BMW on 11. luotettavin 27 merkin joukossa. Koko maan keskiarvo oli 26,9 %. Hylkäysprosentit eivät ole suoraan vertailukelpoisia, koska ajetut kilometrit poikkeavat.
Myynnissä on 731 täyssähköistä BMW-autoa ja 1 101 ladattavaa hybridiä.
Myydyt BMW-autot olivat myynnissä tyypillisesti 16 päivää ennen myynnistä poistumista.
Yleisin käyttövoima on diesel: 43 % myynnissä olevista BMW-autoista.
Myynnissä olevista BMW-autoista 87 % on automaattivaihteisia.
Myynnissä olevista BMW-autoista 71 % on autoliikkeiden ja 29 % yksityisten myyjien ilmoituksia.
Yleisin korimalli on porrasperä: 31 % myynnissä olevista.
Myynnissä olevien BMW-autojen mittarilukema on keskimäärin 192 507 km.
Eniten BMW-autoja on myynnissä maakunnassa Uusimaa (2 135 autoa). Seuraavaksi eniten niitä on myynnissä maakunnissa Pirkanmaa ja Varsinais-Suomi.
| 114 | 4 | 28 | 7 500 € | 6 550–8 500 € | 19 pv | – | 281 | 2013 | 205 100 km | Viistoperä |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 116 | 130 | 342 | 6 900 € | 1 600–16 490 € | 13 pv | 3,2 % | 4 114 | 2011 | 199 093 km | Viistoperä |
| 118 | 92 | 292 | 13 420 € | 2 000–28 490 € | 17 pv | 2,5 % | 3 628 | 2016 | 169 950 km | Viistoperä |
| 120 | 82 | 142 | 12 500 € | 2 000–44 144 € | 19 pv | 6 % | 1 370 | 2016 | 161 451 km | Viistoperä |
| 123 | 8 | 12 | 7 994 € | 3 500–13 990 € | 20 pv | – | 87 | 2008 | 219 500 km | Coupé |
| 125 | 5 | 9 | 11 200 € | 8 900–68 900 € | 22 pv | – | 63 | 2013 | 216 000 km | Viistoperä |
| 130 | 0 | 7 | – | – | 38 pv | – | 57 | – | – | – |
| 135 | 7 | 8 | 23 200 € | 20 500–27 900 € | 25 pv | – | 48 | 2010 | 174 286 km | Viistoperä |
| 1502 | 0 | 9 | – | – | 22 pv | – | 15 | – | – | – |
| 1800 | 0 | 2 | – | – | 40 pv | – | 2 | – | – | – |
| 1M | 2 | 1 | 61 240 € | 49 500–72 980 € | 58 pv | – | – | 2012 | 96 500 km | Coupé |
| 2002 | 1 | 3 | 38 000 € | 38 000–38 000 € | 3 pv | – | 8 | 1970 | 41 500 km | Porrasperä |
| 216 | 10 | 17 | 10 640 € | 7 500–14 990 € | 21 pv | – | 271 | 2016 | 183 000 km | Tila-auto |
| 218 | 49 | 94 | 12 990 € | 5 900–25 900 € | 19 pv | 3,8 % | 1 301 | 2016 | 149 315 km | Tila-auto |
| 225 | 59 | 219 | 14 900 € | 8 350–53 900 € | 16 pv | 2,1 % | 2 859 | 2019 | 96 883 km | Tila-auto |
| 230 | 7 | 22 | 27 490 € | 22 450–33 890 € | 23 pv | – | 203 | 2023 | 76 571 km | Tila-auto |
| 2500 | 0 | 1 | – | – | 27 pv | – | 1 | – | – | – |
| 315 | 2 | 10 | 6 250 € | 5 100–7 400 € | 29 pv | – | 32 | 1982 | 220 764 km | Porrasperä |
| 316 | 60 | 434 | 6 800 € | 1 000–18 500 € | 9 pv | 2 % | 2 987 | 2012 | 259 035 km | Porrasperä |
| 318 | 195 | 568 | 6 200 € | 1 599–34 700 € | 12 pv | 3,7 % | 5 474 | 2010 | 271 590 km | Farmari |
| 318 Gran Turismo | 6 | 10 | 8 900 € | 6 890–11 990 € | 24 pv | – | – | 2014 | 264 883 km | Porrasperä |
| 318iS | 0 | 12 | – | – | 14 pv | – | 15 | – | – | – |
| 320 | 538 | 1 542 | 10 900 € | 2 000–48 790 € | 14 pv | 3,5 % | 16 701 | 2013 | 246 400 km | Farmari |
| 320 Gran Turismo | 47 | 116 | 13 200 € | 7 890–23 900 € | 15 pv | – | – | 2015 | 218 147 km | Porrasperä |
| 323 | 16 | 47 | 9 900 € | 1 234–26 000 € | 16 pv | – | 196 | 2000 | 209 806 km | Porrasperä |
| 324 | 0 | 2 | – | – | 60 pv | – | 2 | – | – | – |
| 325 | 145 | 442 | 8 980 € | 2 500–25 000 € | 16 pv | 5,4 % | 2 680 | 2007 | 269 822 km | Porrasperä |
| 328 | 21 | 81 | 12 000 € | 4 900–29 800 € | 11 pv | 4,3 % | 635 | 1999 | 258 027 km | Avoauto |
| 330 | 475 | 1 175 | 19 500 € | 1 800–59 990 € | 15 pv | 4,9 % | 9 842 | 2017 | 200 223 km | Farmari |
| 335 | 110 | 221 | 18 485 € | 6 500–30 000 € | 21 pv | 9,8 % | 1 144 | 2009 | 247 796 km | Farmari |
| 340 | 10 | 5 | 39 945 € | 35 500–57 900 € | 15 pv | – | 36 | 2017 | 157 270 km | Porrasperä |
| 418 | 4 | 12 | 13 740 € | 10 890–14 700 € | 16 pv | – | 93 | 2015 | 220 250 km | Porrasperä |
| 420 | 55 | 110 | 17 800 € | 9 450–41 800 € | 20 pv | 4,2 % | 1 319 | 2016 | 195 170 km | Porrasperä |
| 428 | 13 | 34 | 20 990 € | 14 880–30 490 € | 27 pv | – | 264 | 2014 | 170 423 km | Porrasperä |
| 430 | 25 | 36 | 25 900 € | 15 700–38 890 € | 28 pv | – | 283 | 2016 | 222 104 km | Coupé |
| 435 | 45 | 51 | 27 000 € | 19 990–41 900 € | 28 pv | – | 325 | 2014 | 213 615 km | Coupé |
| 518 | 40 | 78 | 12 350 € | 2 700–26 900 € | 16 pv | 3,1 % | 1 271 | 2016 | 241 121 km | Farmari |
| 520 | 496 | 1 166 | 10 990 € | 1 250–65 790 € | 15 pv | 3,7 % | 13 475 | 2014 | 265 413 km | Farmari |
| 523 | 33 | 124 | 4 800 € | 2 000–12 900 € | 13 pv | 3,3 % | 995 | 2007 | 276 078 km | Porrasperä |
| 525 | 123 | 456 | 6 300 € | 2 050–26 900 € | 13 pv | 3,4 % | 3 603 | 2007 | 336 488 km | Farmari |
| 528 | 14 | 41 | 9 900 € | 3 000–34 900 € | 12 pv | – | 319 | 2010 | 278 492 km | Farmari |
| 530 | 601 | 1 368 | 19 900 € | 1 400–78 318 € | 14 pv | 4,8 % | 12 759 | 2017 | 212 853 km | Farmari |
| 530 Gran Turismo | 9 | 16 | 8 990 € | 6 200–16 880 € | 29 pv | – | – | 2010 | 296 633 km | Porrasperä |
| 535 | 106 | 249 | 13 985 € | 3 700–28 900 € | 17 pv | 6,8 % | 1 670 | 2011 | 306 033 km | Farmari |
| 540 | 34 | 45 | 37 780 € | 5 800–48 900 € | 18 pv | – | 238 | 2018 | 192 805 km | Farmari |
| 545 | 17 | 55 | 37 800 € | 9 250–46 900 € | 12 pv | – | 357 | 2022 | 122 316 km | Porrasperä |
| 550 | 13 | 26 | 63 900 € | 15 980–85 900 € | 17 pv | – | 132 | 2024 | 112 923 km | Farmari |
| 630 | 6 | 9 | 10 700 € | 8 890–13 490 € | 27 pv | – | 104 | 2006 | 236 333 km | Coupé |
| 633 | 0 | 3 | – | – | 60 pv | – | 6 | – | – | – |
| 635 | 6 | 10 | 28 450 € | 14 890–49 000 € | 49 pv | – | 60 | 1986 | 209 333 km | Coupé |
| 645 | 4 | 19 | 12 685 € | 9 590–13 895 € | 28 pv | – | 59 | 2004 | 181 675 km | Coupé |
| 650 | 12 | 17 | 28 700 € | 10 400–35 800 € | 21 pv | – | 68 | 2011 | 163 746 km | Coupé |
| 725 | 0 | 2 | – | – | 27 pv | – | 1 | – | – | – |
| 728 | 5 | 10 | 4 950 € | 3 600–7 990 € | 16 pv | – | 22 | 1997 | 273 029 km | Porrasperä |
| 730 | 38 | 73 | 13 095 € | 4 700–44 900 € | 16 pv | – | 472 | 2010 | 281 048 km | Porrasperä |
| 735 | 5 | 11 | 10 000 € | 6 299–19 800 € | 26 pv | – | 46 | 1999 | 221 230 km | Porrasperä |
| 740 | 55 | 88 | 22 890 € | 3 000–36 500 € | 28 pv | 8,4 % | 656 | 2013 | 217 393 km | Porrasperä |
| 745 | 26 | 20 | 45 895 € | 4 950–67 990 € | 20 pv | – | 220 | 2020 | 117 713 km | Porrasperä |
| 750 | 22 | 22 | 17 400 € | 7 700–105 400 € | 16 pv | – | 130 | 2009 | 192 412 km | Porrasperä |
| 760 | 2 | 4 | 132 900 € | 125 900–139 900 € | 10 pv | – | 5 | 2024 | 33 500 km | Porrasperä |
| 840 | 6 | 3 | 71 445 € | 64 500–82 900 € | 55 pv | – | 29 | 2019 | 107 250 km | Coupé |
| 850 | 1 | 2 | 25 900 € | 25 900–25 900 € | 86 pv | – | 16 | 1992 | 205 000 km | Coupé |
| i3 | 17 | 89 | 11 990 € | 7 900–20 790 € | 17 pv | 1,5 % | 1 113 | 2016 | 108 882 km | Viistoperä |
| i3s | 9 | 14 | 19 300 € | 16 890–20 900 € | 26 pv | – | 359 | 2019 | 81 617 km | Viistoperä |
| i4 M50 | 130 | 321 | 45 345 € | 36 600–67 800 € | 20 pv | – | 3 012 | 2023 | 75 346 km | Porrasperä |
| i8 | 10 | 7 | 62 400 € | 49 900–79 900 € | 12 pv | – | 71 | 2018 | 71 350 km | Coupé |
| iX | 83 | 258 | 55 400 € | 35 890–115 000 € | 16 pv | 5 % | 1 670 | 2023 | 64 113 km | Maastoauto |
| iX3 | 43 | 97 | 36 990 € | 27 800–87 620 € | 19 pv | 7,5 % | 575 | 2022 | 76 288 km | Maastoauto |
| M135i | 10 | 14 | 21 740 € | 18 000–32 900 € | 25 pv | – | 118 | 2014 | 206 349 km | Viistoperä |
| M235i | 5 | 12 | 35 900 € | 28 900–47 900 € | 30 pv | – | 60 | 2015 | 123 100 km | Coupé |
| M3 | 24 | 47 | 55 895 € | 18 000–279 000 € | 28 pv | – | 120 | 2008 | 123 311 km | Coupé |
| M5 | 39 | 56 | 122 000 € | 20 900–174 490 € | 21 pv | – | 170 | 2025 | 102 982 km | Porrasperä |
| M535i | 0 | 3 | – | – | 56 pv | – | 3 | – | – | – |
| M550d | 42 | 40 | 26 850 € | 13 990–52 800 € | 21 pv | – | 53 | 2014 | 220 795 km | Farmari |
| M6 | 6 | 3 | 59 895 € | 34 900–69 990 € | 16 pv | – | 17 | 2012 | 105 083 km | Avoauto |
| X1 | 316 | 557 | 22 490 € | 3 500–55 855 € | 17 pv | 3,9 % | 8 011 | 2021 | 130 152 km | Maastoauto |
| X3 | 379 | 682 | 25 900 € | 2 980–82 900 € | 21 pv | 4,1 % | 9 214 | 2019 | 171 962 km | Maastoauto |
| X4 | 53 | 62 | 21 390 € | 9 790–57 900 € | 20 pv | 4,4 % | 1 203 | 2016 | 186 520 km | Maastoauto |
| X5 | 402 | 773 | 33 140 € | 1 350–121 005 € | 17 pv | 4,5 % | 8 914 | 2018 | 194 259 km | Maastoauto |
| X6 | 65 | 93 | 19 900 € | 8 900–99 800 € | 26 pv | 6,5 % | 1 001 | 2013 | 234 961 km | Maastoauto |
| Z3 | 9 | 47 | 12 490 € | 5 990–28 680 € | 28 pv | – | 113 | 1998 | 149 616 km | Avoauto |
| Z3M | 1 | 2 | 29 800 € | 29 800–29 800 € | 48 pv | – | – | 1997 | 170 000 km | Avoauto |
| Z4 | 32 | 79 | 15 890 € | 9 340–85 900 € | 23 pv | – | 340 | 2008 | 136 750 km | Avoauto |
| 128 | 1 | 0 | 34 900 € | 34 900–34 900 € | – | – | 10 | 2021 | 58 000 km | Viistoperä |
| 1602 | 0 | 1 | – | – | 27 pv | – | – | – | – | – |
| 2000 | 1 | 2 | 9 980 € | 9 980–9 980 € | 36 pv | – | 3 | 1973 | 0 km | Muu |
| 214 | 1 | 2 | 10 980 € | 10 980–10 980 € | 4 pv | – | 17 | 2016 | 141 000 km | Tila-auto |
| 220 | 24 | 44 | 14 770 € | 9 790–39 990 € | 28 pv | – | 451 | 2016 | 185 537 km | Tila-auto |
| 228 | 1 | 1 | 24 990 € | 24 990–24 990 € | 10 pv | – | 14 | 2016 | 138 000 km | Coupé |
| 235 | 1 | 0 | 38 890 € | 38 890–38 890 € | – | – | – | 2021 | 133 000 km | Porrasperä |
| 2800 | 1 | 0 | 28 999 € | 28 999–28 999 € | – | – | 4 | 1974 | 23 870 km | Coupé |
| 3.0 | 0 | 1 | – | – | 2 pv | – | 10 | – | – | – |
| 320iS | 2 | 1 | 11 245 € | 5 000–17 490 € | 24 pv | – | – | 2010 | 221 500 km | Porrasperä |
| 321 | 0 | 1 | – | – | 5 pv | – | – | – | – | – |
| 325 Gran Turismo | 1 | 0 | 10 000 € | 10 000–10 000 € | – | – | – | 2013 | 215 000 km | Porrasperä |
| 328 Gran Turismo | 6 | 4 | 16 350 € | 14 900–19 900 € | 22 pv | – | – | 2014 | 175 833 km | Porrasperä |
| 330 Gran Turismo | 5 | 8 | 16 900 € | 14 900–23 800 € | 20 pv | – | – | 2015 | 213 400 km | Porrasperä |
| 335 Gran Turismo | 2 | 2 | 22 945 € | 14 990–30 900 € | 43 pv | – | – | 2017 | 207 500 km | Porrasperä |
| 425 | 0 | 4 | – | – | 38 pv | – | 6 | – | – | – |
| 440 | 6 | 10 | 43 895 € | 33 900–49 790 € | 22 pv | – | 68 | 2017 | 163 500 km | Porrasperä |
| 501-502 | 0 | 1 | – | – | 8 pv | – | – | – | – | – |
| 520 Gran Turismo | 1 | 1 | 10 900 € | 10 900–10 900 € | 2 pv | – | – | 2013 | 224 900 km | Porrasperä |
| 524 | 1 | 2 | 2 500 € | 2 500–2 500 € | 26 pv | – | 2 | 1991 | 0 km | Porrasperä |
| 535 Gran Turismo | 7 | 10 | 12 600 € | 9 900–18 990 € | 39 pv | – | – | 2011 | 204 429 km | Viistoperä |
| 620 Gran Turismo | 7 | 3 | 29 290 € | 22 900–35 690 € | 14 pv | – | – | 2019 | 136 571 km | Porrasperä |
| 630 Gran Turismo | 3 | 3 | 28 990 € | 26 300–29 900 € | 26 pv | – | – | 2018 | 217 762 km | Viistoperä |
| 640 | 20 | 28 | 22 995 € | 15 000–39 900 € | 20 pv | – | 258 | 2013 | 214 243 km | Coupé |
| 640 Gran Turismo | 1 | 2 | 38 900 € | 38 900–38 900 € | 14 pv | – | – | 2017 | 183 000 km | Porrasperä |
| 732 | 0 | 2 | – | – | 18 pv | – | 2 | – | – | – |
| ActiveHybrid 3 | 0 | 2 | – | – | 52 pv | – | 14 | – | – | – |
| ActiveHybrid 5 | 1 | 1 | 18 900 € | 18 900–18 900 € | 9 pv | – | 9 | 2013 | 156 500 km | Porrasperä |
| ActiveHybrid 7 | 1 | 0 | 19 900 € | 19 900–19 900 € | – | – | 3 | 2012 | 136 000 km | Porrasperä |
| i4 | 130 | 324 | 38 690 € | 28 900–77 799 € | 19 pv | 6,5 % | 1 153 | 2023 | 76 793 km | Porrasperä |
| i4 M60 | 39 | 140 | 64 900 € | 59 900–84 380 € | 31 pv | – | 404 | 2026 | 9 126 km | Porrasperä |
| i5 | 61 | 80 | 63 490 € | 42 750–90 580 € | 26 pv | 10,4 % | 513 | 2025 | 30 017 km | Farmari |
| i5 M60 | 17 | 34 | 70 800 € | 61 900–79 800 € | 32 pv | – | 236 | 2024 | 33 312 km | Porrasperä |
| i7 | 9 | 31 | 79 700 € | 69 800–98 990 € | 9 pv | – | 119 | 2023 | 67 489 km | Porrasperä |
| iX M60 | 8 | 31 | 69 800 € | 55 900–73 800 € | 20 pv | – | 134 | 2023 | 62 083 km | Maastoauto |
| iX M70 | 0 | 1 | – | – | 14 pv | – | 24 | – | – | – |
| iX1 | 153 | 193 | 54 160 € | 28 200–61 020 € | 16 pv | 10,5 % | 1 455 | 2026 | 24 598 km | Maastoauto |
| iX2 | 36 | 51 | 56 900 € | 44 400–67 050 € | 41 pv | – | 378 | 2026 | 9 101 km | Viistoperä |
| M140i | 4 | 16 | 39 440 € | 37 000–40 900 € | 18 pv | – | 92 | 2018 | 124 000 km | Viistoperä |
| M2 | 13 | 28 | 64 890 € | 48 490–104 900 € | 32 pv | – | 84 | 2017 | 94 077 km | Coupé |
| M240i | 9 | 11 | 40 990 € | 36 890–65 990 € | 28 pv | – | 44 | 2018 | 139 911 km | Coupé |
| M340d | 3 | 1 | 46 900 € | 39 890–51 990 € | 69 pv | – | 9 | 2020 | 158 333 km | Farmari |
| M340i | 6 | 11 | 58 345 € | 55 900–84 990 € | 10 pv | – | 53 | 2021 | 102 750 km | Farmari |
| M4 | 27 | 26 | 70 900 € | 55 900–149 900 € | 26 pv | – | 111 | 2016 | 95 741 km | Coupé |
| M440i | 6 | 6 | 66 990 € | 52 780–89 900 € | 28 pv | – | 40 | 2021 | 75 283 km | Coupé |
| M8 | 1 | 1 | 247 900 € | 247 900–247 900 € | 94 pv | – | 8 | 2023 | 39 800 km | Avoauto |
| M850i | 1 | 4 | 89 490 € | 89 490–89 490 € | 36 pv | – | 13 | 2019 | 65 000 km | Coupé |
| Muu | 3 | 0 | 52 800 € | 44 800–55 800 € | – | – | – | 2011 | 65 333 km | Porrasperä |
| X2 | 17 | 33 | 22 400 € | 12 900–34 790 € | 13 pv | – | 487 | 2021 | 124 276 km | Maastoauto |
| X3 M | 0 | 2 | – | – | 30 pv | – | 3 | – | – | – |
| X4 M | 0 | 1 | – | – | 31 pv | – | 6 | – | – | – |
| X5 M | 2 | 1 | 44 245 € | 33 990–54 500 € | 3 pv | – | 10 | 2014 | 211 500 km | Maastoauto |
| X5M | 0 | 1 | – | – | 29 pv | – | – | – | – | – |
| X6M | 3 | 1 | 33 900 € | 25 000–59 900 € | 22 pv | – | – | 2015 | 210 875 km | Maastoauto |
| X7 | 12 | 7 | 86 400 € | 50 000–179 800 € | 21 pv | – | 84 | 2020 | 104 938 km | Maastoauto |
| XM | 15 | 16 | 109 500 € | 97 900–159 900 € | 22 pv | – | 68 | 2023 | 58 020 km | Maastoauto |