9 500 €
Yksityinen myyjä, Sysmä, Päijät-Häme
Vaihtoautot, mallit ja hintatasot
5. suosituin merkki Suomessa (140 merkistä)*
*aktiivisten myynti-ilmoitusten määrässä mitattuna
BMW on Suomen 5. suosituin automerkki: myynnissä on 6 234 autoa, mikä on 8,5 % kaikista Suomessa myynnissä olevista autoista. Pyyntihintojen mediaani on 18 800 € ja keskiarvo 25 381 €; halvin auto maksaa 1 000 € ja kallein 279 000 €. Suosituimmat mallit ovat 530, 320 ja 520. Yleisin käyttövoima on diesel (43 % myynnissä olevista) ja yleisin korimalli porrasperä (31 %). Mittarilukema on keskimäärin 192 550 km. Myyntiajan mediaani on 16 päivää. Katsastuksen hylkäysprosentti oli keskimäärin 26,3 % vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa.
1 / 8530
600 myynnissä · 1 356 myyty
1 / 2523
32 myynnissä · 125 myyty
1 / 8M5
37 myynnissä · 56 myyty
1 / 8530
600 myynnissä · 1 356 myyty
1 / 8320
551 myynnissä · 1 522 myyty
1 / 8520
486 myynnissä · 1 157 myyty
1 / 8330
471 myynnissä · 1 162 myyty
1 / 8X5
398 myynnissä · 766 myyty
1 / 8X3
384 myynnissä · 673 myyty
1 / 8X1
319 myynnissä · 552 myyty
1 / 8318
193 myynnissä · 564 myyty
1 / 8iX1
152 myynnissä · 191 myyty
1 / 8325
144 myynnissä · 439 myyty
1 / 8i4
135 myynnissä · 320 myyty
1 / 8i4 M50
133 myynnissä · 315 myyty
1 / 8116
129 myynnissä · 340 myyty
1 / 8525
121 myynnissä · 452 myyty
1 / 8335
107 myynnissä · 223 myyty
9 500 €
Yksityinen myyjä, Sysmä, Päijät-Häme
12 400 €
Kalaja & Laakso, Espoo, Uusimaa
8 000 €
Yksityinen myyjä, Helsinki, Uusimaa
20 400 €
Yksityinen myyjä, Jyväskylä, Keski-Suomi
11 900 €
Yksityinen myyjä, Jyväskylä, Keski-Suomi
9 290 €
Nelipyörä Kouvola, Kymenlaakso
9 500 €
Yksityinen myyjä, Salo, Varsinais-Suomi
11 990 €
Bildeal, Nurmijärvi, Uusimaa
10 800 €
T:mi Kai Juoperi, Alajärvi, Etelä-Pohjanmaa
8 800 €
Holstinmäen Auto Oy, Haukipudas, Pohjois-Pohjanmaa
119 299 €
Käyttöauto Oy Seinäjoki Pohjankaari, Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa
44 800 €
Saka Finland Oy Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa
102 900 €
Prestige Car Center Oy, Vaasa, Pohjanmaa
139 800 €
Rami’s Auto, Espoo, Uusimaa
98 990 €
Autokeskus Oy, Konala, Helsinki, Uusimaa
124 490 €
ACE Individual, Helsinki, Uusimaa
65 900 €
Hedin Automotive BMW Vantaa, Uusimaa
59 900 €
Hedin Automotive BMW Helsinki, Uusimaa
64 900 €
Hedin Automotive BMW Vantaa, Uusimaa
64 900 €
Hedin Automotive BMW Espoo, Uusimaa
Hylkäys-% keskimäärin 26,3 % (92 930 katsastusta vuonna 2025, ajettujen kilometrien mediaani 224 000 km).
11. luotettavin 27 merkin joukossa vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa.
Etu- ja taka-akselisto, jousitus ja iskunvaimennus, renkaat ja vanteet
Käyttö- ja seisontajarru, jarrudynamometrin testit, ajovakautus
Pakokaasumittaus, OBD-järjestelmä sekä öljy-, neste- ja polttoainevuodot
Ohjausnivelet ja -tangot, ohjausvaihde
Vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa kirjattiin 43 492 hylkäykseen johtanutta vikaa 92 930 katsastuksessa. Loput 13 % vioista jakautuu muihin kohteisiin. Yleisin yksittäinen vikakohde oli jousitus ja iskunvaimennus (7 637 hylkäystä).
Luvut ovat vikojen eivätkä autojen lukumääriä: hylätyllä autolla on usein monta vikaa. Osuudet on laskettu kaikista hylkäykseen johtaneista vioista.
Hylkäysprosentit eivät ole suoraan vertailukelpoisia mallien välillä, koska ajetut kilometrit poikkeavat.
| Vuosimalli | Myynnissä | Pyyntihinta (mediaani) |
|---|---|---|
| 2027 | 28 | 57 855 € |
| 2026 | 381 | 59 990 € |
| 2025 | 160 | 59 895 € |
| 2024 | 268 | 44 450 € |
| 2023 | 371 | 37 900 € |
| 2022 | 301 | 36 450 € |
| 2021 | 325 | 27 400 € |
| 2020 | 282 | 25 740 € |
| 2019 | 215 | 25 800 € |
| 2018 | 287 | 20 400 € |
| 2017 | 313 | 18 630 € |
| 2016 | 287 | 15 900 € |
| 2015 | 285 | 15 800 € |
| 2014 | 352 | 14 900 € |
| 2013 | 269 | 11 490 € |
| 2012 | 236 | 10 800 € |
| 2011 | 288 | 9 095 € |
| 2010 | 209 | 7 990 € |
| 2009 | 191 | 6 900 € |
| 2008 | 272 | 7 000 € |
| 2007 | 227 | 6 990 € |
| 2006 | 157 | 4 890 € |
| 2005 | 122 | 4 950 € |
| 2004 | 111 | 4 499 € |
| 2003 | 57 | 4 400 € |
| 2002 | 60 | 4 000 € |
| 2001 | 51 | 4 500 € |
| 2000 | 32 | 5 050 € |
| 1999 | 26 | 4 350 € |
| 1998 | 24 | 5 995 € |
Arvonalenema keskimäärin 10,9 %/v
Keskimääräinen vaikutus pyyntihintaan hinta-arviomallin mukaan autoissa, joissa varuste on. Osuus on laskettu arvioiduista BMW-autoista. Pystyviiva palkissa ja ka.-luku kertovat saman varusteen keskimääräisen vaikutuksen kaikissa malleissa.
Myyntiaika (mediaani) 16 pv
Lisäksi yksityisillä myyjillä on 1843 BMW-ilmoitusta. Määrät ovat myynnissä olevia ilmoituksia ketjuittain.
| Maakunta | Myynnissä | Osuus | Mediaanihinta |
|---|---|---|---|
| Uusimaa | 2 134 | 33,6 % | 24 900 € |
| Pirkanmaa | 881 | 13,9 % | 15 965 € |
| Varsinais-Suomi | 549 | 8,7 % | 18 150 € |
| Pohjois-Pohjanmaa | 418 | 6,6 % | 13 795 € |
| Keski-Suomi | 308 | 4,9 % | 14 750 € |
| Etelä-Pohjanmaa | 278 | 4,4 % | 14 800 € |
| Päijät-Häme | 278 | 4,4 % | 16 850 € |
| Pohjois-Savo | 234 | 3,7 % | 14 000 € |
| Kanta-Häme | 193 | 3 % | 19 390 € |
| Pohjanmaa | 173 | 2,7 % | 19 900 € |
| Pohjois-Karjala | 172 | 2,7 % | 13 700 € |
| Satakunta | 147 | 2,3 % | 13 900 € |
| Etelä-Savo | 115 | 1,8 % | 8 900 € |
| Kymenlaakso | 113 | 1,8 % | 10 300 € |
| Etelä-Karjala | 108 | 1,7 % | 13 775 € |
| Lappi | 102 | 1,6 % | 12 950 € |
| Keski-Pohjanmaa | 97 | 1,5 % | 15 900 € |
| Kainuu | 41 | 0,6 % | 8 390 € |
| Ahvenanmaa | 2 | 0 % | 19 250 € |
Napauta maakuntaa kartalta tai taulukosta.
Tilanne 30.6.2026, koko Manner-Suomi
Suomessa on liikennekäytössä 143 998 BMW-merkkistä henkilöautoa, 5,2 % koko henkilöautokannasta.
Yleisin käyttöönottovuosi on 2017, jolta autoja on liikennekäytössä 8 080. Ensimmäinen pylväs sisältää kaikki vuonna 1994 ja sitä ennen käyttöön otetut autot.
Luvut eivät sisällä Ahvenanmaan erillisrekisterissä olevia henkilöautoja.
11 234 autoa, 9,2 % kaikista käytettynä tuoduista
Myynnissä 6 557
Suomessa on myynnissä 6 234 käytettyä BMW-autoa. bilbil.fi listaa kaikki BMW-vaihtoautot hintoineen ja hinta-arvioineen; suurimpia myyjiä ovat Saka, Hedin Automotive, Kamux.
Myynnissä olevien BMW-autojen pyyntihintojen mediaani on 18 800 € ja keskiarvo 25 381 €. Hinnat vaihtelevat välillä 1 000 €–279 000 €.
Uusien autojen hinnastoa emme ylläpidä, mutta käytettyjen BMW-autojen hintatason näet mallikohtaisesti. Pyyntihintojen mediaani on 18 800 €, ja edullisimmat alkavat 1 000 €:sta.
Edullisin malli on 523, jonka pyyntihintojen mediaani on 4 725 €. Kallein on M5 (122 000 €).
Suosituin malli on 530 (600 autoa myynnissä). Seuraavaksi suosituimmat ovat 320 ja 520.
BMW on Suomen 5. suosituin automerkki: sen osuus kaikista myynnissä olevista autoista on 8,5 %.
Vuosimallien pyyntihintamediaanien perusteella BMW-auton arvo laskee keskimäärin 10,9 % vuodessa.
BMW-autojen hylkäysprosentti vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa oli keskimäärin 26,3 % (92 930 katsastusta). BMW on 11. luotettavin 27 merkin joukossa. Koko maan keskiarvo oli 26,9 %. Hylkäysprosentit eivät ole suoraan vertailukelpoisia, koska ajetut kilometrit poikkeavat.
Myynnissä on 734 täyssähköistä BMW-autoa ja 1 105 ladattavaa hybridiä.
Myydyt BMW-autot olivat myynnissä tyypillisesti 16 päivää ennen myynnistä poistumista.
Yleisin käyttövoima on diesel: 43 % myynnissä olevista BMW-autoista.
Myynnissä olevista BMW-autoista 87 % on automaattivaihteisia.
Myynnissä olevista BMW-autoista 71 % on autoliikkeiden ja 29 % yksityisten myyjien ilmoituksia.
Yleisin korimalli on porrasperä: 31 % myynnissä olevista.
Myynnissä olevien BMW-autojen mittarilukema on keskimäärin 192 550 km.
Eniten BMW-autoja on myynnissä maakunnassa Uusimaa (2 134 autoa). Seuraavaksi eniten niitä on myynnissä maakunnissa Pirkanmaa ja Varsinais-Suomi.
| 114 | 5 | 28 | 7 200 € | 6 550–8 500 € | 19 pv | – | 281 | 2013 | 202 280 km | Viistoperä |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 116 | 129 | 340 | 6 900 € | 1 600–16 490 € | 13 pv | 3,1 % | 4 114 | 2011 | 198 640 km | Viistoperä |
| 118 | 96 | 289 | 13 290 € | 2 000–28 490 € | 17 pv | 2,6 % | 3 628 | 2016 | 170 494 km | Viistoperä |
| 120 | 79 | 142 | 13 980 € | 2 000–44 144 € | 19 pv | 5,8 % | 1 370 | 2016 | 160 709 km | Viistoperä |
| 123 | 8 | 12 | 7 994 € | 3 500–13 990 € | 20 pv | – | 87 | 2008 | 219 500 km | Coupé |
| 125 | 5 | 9 | 11 200 € | 8 900–68 900 € | 22 pv | – | 63 | 2013 | 216 000 km | Viistoperä |
| 130 | 0 | 7 | – | – | 38 pv | – | 57 | – | – | – |
| 135 | 7 | 8 | 23 200 € | 20 500–27 900 € | 25 pv | – | 48 | 2010 | 174 286 km | Viistoperä |
| 1502 | 0 | 9 | – | – | 22 pv | – | 15 | – | – | – |
| 1800 | 0 | 2 | – | – | 40 pv | – | 2 | – | – | – |
| 1M | 2 | 1 | 61 240 € | 49 500–72 980 € | 58 pv | – | – | 2012 | 96 500 km | Coupé |
| 2002 | 1 | 3 | 38 000 € | 38 000–38 000 € | 3 pv | – | 8 | 1970 | 41 500 km | Porrasperä |
| 216 | 10 | 17 | 10 710 € | 7 500–14 990 € | 21 pv | – | 271 | 2016 | 183 000 km | Tila-auto |
| 218 | 44 | 93 | 13 295 € | 5 900–25 900 € | 19 pv | 3,4 % | 1 301 | 2016 | 148 444 km | Tila-auto |
| 225 | 57 | 217 | 15 400 € | 8 400–53 900 € | 17 pv | 2 % | 2 859 | 2019 | 95 230 km | Tila-auto |
| 230 | 8 | 21 | 28 040 € | 22 450–34 990 € | 22 pv | – | 203 | 2023 | 70 125 km | Tila-auto |
| 2500 | 0 | 1 | – | – | 27 pv | – | 1 | – | – | – |
| 315 | 2 | 10 | 6 250 € | 5 100–7 400 € | 29 pv | – | 32 | 1982 | 220 764 km | Porrasperä |
| 316 | 65 | 428 | 6 800 € | 1 000–18 500 € | 9 pv | 2,2 % | 2 987 | 2012 | 259 698 km | Porrasperä |
| 318 | 193 | 564 | 6 400 € | 1 599–34 700 € | 12 pv | 3,6 % | 5 474 | 2010 | 267 050 km | Farmari |
| 318 Gran Turismo | 6 | 10 | 8 900 € | 6 890–11 990 € | 24 pv | – | – | 2014 | 264 883 km | Porrasperä |
| 318iS | 0 | 12 | – | – | 14 pv | – | 15 | – | – | – |
| 320 | 551 | 1 522 | 10 800 € | 2 000–48 890 € | 14 pv | 3,6 % | 16 701 | 2013 | 247 888 km | Farmari |
| 320 Gran Turismo | 46 | 116 | 13 595 € | 7 890–23 900 € | 15 pv | – | – | 2015 | 218 150 km | Porrasperä |
| 323 | 17 | 46 | 9 800 € | 1 234–26 000 € | 16 pv | – | 196 | 2000 | 214 641 km | Porrasperä |
| 324 | 0 | 2 | – | – | 60 pv | – | 2 | – | – | – |
| 325 | 144 | 439 | 8 995 € | 2 500–25 000 € | 16 pv | 5,4 % | 2 680 | 2007 | 267 896 km | Porrasperä |
| 328 | 20 | 81 | 11 950 € | 4 900–29 800 € | 11 pv | 4,1 % | 635 | 1999 | 259 799 km | Avoauto |
| 330 | 471 | 1 162 | 19 190 € | 1 800–59 990 € | 15 pv | 4,8 % | 9 842 | 2017 | 199 245 km | Farmari |
| 335 | 107 | 223 | 18 470 € | 6 500–30 000 € | 21 pv | 9,5 % | 1 144 | 2009 | 251 959 km | Farmari |
| 340 | 10 | 5 | 39 945 € | 35 500–57 900 € | 15 pv | – | 36 | 2017 | 157 270 km | Porrasperä |
| 418 | 5 | 12 | 13 990 € | 10 890–18 900 € | 22 pv | – | 93 | 2015 | 220 600 km | Porrasperä |
| 420 | 55 | 110 | 17 750 € | 8 800–41 800 € | 20 pv | 4,2 % | 1 319 | 2016 | 199 897 km | Porrasperä |
| 428 | 14 | 34 | 21 440 € | 14 880–30 490 € | 25 pv | – | 264 | 2014 | 167 679 km | Porrasperä |
| 430 | 27 | 34 | 24 590 € | 14 000–38 890 € | 28 pv | – | 283 | 2016 | 227 022 km | Coupé |
| 435 | 45 | 49 | 27 000 € | 19 990–41 900 € | 28 pv | – | 325 | 2014 | 212 676 km | Coupé |
| 518 | 38 | 79 | 12 345 € | 2 700–26 900 € | 17 pv | 3 % | 1 271 | 2016 | 241 127 km | Farmari |
| 520 | 486 | 1 157 | 11 635 € | 1 250–65 790 € | 15 pv | 3,6 % | 13 475 | 2014 | 262 777 km | Farmari |
| 523 | 32 | 125 | 4 725 € | 2 000–12 400 € | 13 pv | 3,2 % | 995 | 2007 | 277 674 km | Porrasperä |
| 525 | 121 | 452 | 6 470 € | 2 100–26 900 € | 13 pv | 3,4 % | 3 603 | 2007 | 333 863 km | Farmari |
| 528 | 14 | 41 | 9 900 € | 3 000–34 900 € | 12 pv | – | 319 | 2010 | 278 492 km | Farmari |
| 530 | 600 | 1 356 | 19 895 € | 1 550–78 318 € | 14 pv | 4,8 % | 12 759 | 2017 | 215 002 km | Farmari |
| 530 Gran Turismo | 10 | 15 | 8 745 € | 6 200–16 880 € | 30 pv | – | – | 2010 | 302 770 km | Porrasperä |
| 535 | 105 | 247 | 13 499 € | 4 990–28 900 € | 17 pv | 6,6 % | 1 670 | 2011 | 310 243 km | Farmari |
| 540 | 33 | 45 | 36 990 € | 5 800–48 900 € | 22 pv | – | 238 | 2018 | 197 587 km | Farmari |
| 545 | 18 | 54 | 37 350 € | 9 250–46 900 € | 12 pv | – | 357 | 2022 | 124 298 km | Porrasperä |
| 550 | 13 | 26 | 62 900 € | 15 980–85 900 € | 17 pv | – | 132 | 2024 | 112 923 km | Farmari |
| 630 | 6 | 9 | 10 700 € | 8 890–13 490 € | 27 pv | – | 104 | 2006 | 236 333 km | Coupé |
| 633 | 0 | 3 | – | – | 60 pv | – | 6 | – | – | – |
| 635 | 6 | 10 | 28 450 € | 14 890–49 000 € | 49 pv | – | 60 | 1986 | 209 333 km | Coupé |
| 645 | 5 | 18 | 12 470 € | 8 290–13 895 € | 27 pv | – | 59 | 2004 | 193 140 km | Coupé |
| 650 | 12 | 17 | 28 700 € | 10 400–35 800 € | 21 pv | – | 68 | 2011 | 163 746 km | Coupé |
| 725 | 0 | 2 | – | – | 27 pv | – | 1 | – | – | – |
| 728 | 3 | 10 | 7 900 € | 4 000–7 990 € | 16 pv | – | 22 | 1997 | 192 198 km | Porrasperä |
| 730 | 39 | 71 | 12 490 € | 4 200–44 900 € | 16 pv | – | 472 | 2009 | 283 586 km | Porrasperä |
| 735 | 6 | 10 | 9 450 € | 3 950–19 800 € | 23 pv | – | 46 | 2000 | 250 850 km | Porrasperä |
| 740 | 53 | 89 | 22 900 € | 3 000–36 500 € | 28 pv | 8,1 % | 656 | 2013 | 220 728 km | Porrasperä |
| 745 | 23 | 21 | 45 890 € | 4 950–67 990 € | 19 pv | – | 220 | 2019 | 127 893 km | Porrasperä |
| 750 | 23 | 21 | 16 900 € | 4 500–105 400 € | 18 pv | – | 130 | 2009 | 198 829 km | Porrasperä |
| 760 | 2 | 4 | 132 900 € | 125 900–139 900 € | 10 pv | – | 5 | 2024 | 33 500 km | Porrasperä |
| 840 | 6 | 3 | 71 445 € | 64 500–82 900 € | 55 pv | – | 29 | 2019 | 107 250 km | Coupé |
| 850 | 1 | 2 | 25 900 € | 25 900–25 900 € | 86 pv | – | 16 | 1992 | 205 000 km | Coupé |
| i3 | 18 | 87 | 12 945 € | 7 900–20 790 € | 17 pv | 1,6 % | 1 113 | 2016 | 111 778 km | Viistoperä |
| i3s | 9 | 14 | 19 600 € | 16 890–20 900 € | 26 pv | – | 359 | 2019 | 81 617 km | Viistoperä |
| i4 M50 | 133 | 315 | 45 500 € | 36 600–67 800 € | 20 pv | – | 3 012 | 2023 | 73 969 km | Porrasperä |
| i8 | 10 | 7 | 62 400 € | 49 900–79 900 € | 12 pv | – | 71 | 2018 | 71 350 km | Coupé |
| iX | 81 | 257 | 55 400 € | 35 890–115 000 € | 15 pv | 4,9 % | 1 670 | 2023 | 64 178 km | Maastoauto |
| iX3 | 41 | 98 | 36 990 € | 27 800–87 620 € | 19 pv | 7,1 % | 575 | 2022 | 79 465 km | Maastoauto |
| M135i | 10 | 13 | 21 740 € | 18 000–32 900 € | 23 pv | – | 118 | 2014 | 206 233 km | Viistoperä |
| M235i | 6 | 11 | 40 745 € | 29 800–47 900 € | 29 pv | – | 60 | 2018 | 110 583 km | Coupé |
| M3 | 24 | 47 | 55 895 € | 18 000–279 000 € | 28 pv | – | 120 | 2008 | 123 311 km | Coupé |
| M5 | 37 | 56 | 122 000 € | 20 900–174 490 € | 21 pv | – | 170 | 2025 | 106 587 km | Porrasperä |
| M535i | 0 | 3 | – | – | 56 pv | – | 3 | – | – | – |
| M550d | 41 | 41 | 26 800 € | 13 990–52 800 € | 21 pv | – | 53 | 2014 | 220 643 km | Farmari |
| M6 | 6 | 3 | 59 895 € | 34 900–69 990 € | 16 pv | – | 17 | 2012 | 105 083 km | Avoauto |
| X1 | 319 | 552 | 22 490 € | 3 500–55 855 € | 17 pv | 4 % | 8 011 | 2021 | 130 726 km | Maastoauto |
| X3 | 384 | 673 | 25 900 € | 2 980–82 900 € | 20 pv | 4,2 % | 9 214 | 2019 | 173 273 km | Maastoauto |
| X4 | 53 | 61 | 21 390 € | 9 900–57 900 € | 20 pv | 4,4 % | 1 203 | 2016 | 189 652 km | Maastoauto |
| X5 | 398 | 766 | 33 140 € | 2 849–121 005 € | 17 pv | 4,5 % | 8 914 | 2018 | 193 385 km | Maastoauto |
| X6 | 67 | 92 | 19 900 € | 7 100–99 800 € | 24 pv | 6,7 % | 1 001 | 2013 | 237 887 km | Maastoauto |
| Z3 | 9 | 47 | 12 490 € | 5 990–28 680 € | 28 pv | – | 113 | 1998 | 149 616 km | Avoauto |
| Z3M | 1 | 2 | 29 800 € | 29 800–29 800 € | 48 pv | – | – | 1997 | 170 000 km | Avoauto |
| Z4 | 30 | 79 | 15 890 € | 9 340–85 900 € | 23 pv | – | 340 | 2008 | 133 700 km | Avoauto |
| 128 | 1 | 0 | 34 900 € | 34 900–34 900 € | – | – | 10 | 2021 | 58 000 km | Viistoperä |
| 1602 | 0 | 1 | – | – | 27 pv | – | – | – | – | – |
| 2000 | 1 | 2 | 9 980 € | 9 980–9 980 € | 36 pv | – | 3 | 1973 | 0 km | Muu |
| 214 | 1 | 2 | 10 980 € | 10 980–10 980 € | 4 pv | – | 17 | 2016 | 141 000 km | Tila-auto |
| 220 | 23 | 45 | 14 790 € | 9 790–39 990 € | 28 pv | – | 451 | 2016 | 190 300 km | Tila-auto |
| 228 | 1 | 1 | 24 990 € | 24 990–24 990 € | 10 pv | – | 14 | 2016 | 138 000 km | Coupé |
| 235 | 1 | 0 | 38 890 € | 38 890–38 890 € | – | – | – | 2021 | 133 000 km | Porrasperä |
| 2800 | 1 | 0 | 28 999 € | 28 999–28 999 € | – | – | 4 | 1974 | 23 870 km | Coupé |
| 3.0 | 0 | 1 | – | – | 2 pv | – | 10 | – | – | – |
| 320iS | 1 | 0 | 5 000 € | 5 000–5 000 € | – | – | – | 2003 | 238 000 km | Porrasperä |
| 321 | 0 | 1 | – | – | 5 pv | – | – | – | – | – |
| 325 Gran Turismo | 1 | 0 | 10 000 € | 10 000–10 000 € | – | – | – | 2013 | 215 000 km | Porrasperä |
| 328 Gran Turismo | 6 | 4 | 16 350 € | 14 900–19 900 € | 22 pv | – | – | 2014 | 175 833 km | Porrasperä |
| 330 Gran Turismo | 5 | 8 | 16 900 € | 14 900–23 800 € | 20 pv | – | – | 2015 | 213 400 km | Porrasperä |
| 335 Gran Turismo | 2 | 2 | 22 945 € | 14 990–30 900 € | 43 pv | – | – | 2017 | 207 500 km | Porrasperä |
| 425 | 0 | 4 | – | – | 38 pv | – | 6 | – | – | – |
| 440 | 6 | 10 | 43 895 € | 33 900–49 790 € | 22 pv | – | 68 | 2017 | 163 500 km | Porrasperä |
| 501-502 | 0 | 1 | – | – | 8 pv | – | – | – | – | – |
| 520 Gran Turismo | 1 | 1 | 10 900 € | 10 900–10 900 € | 2 pv | – | – | 2013 | 224 900 km | Porrasperä |
| 524 | 1 | 2 | 2 500 € | 2 500–2 500 € | 26 pv | – | 2 | 1991 | 0 km | Porrasperä |
| 535 Gran Turismo | 6 | 10 | 12 025 € | 9 900–18 990 € | 39 pv | – | – | 2012 | 206 500 km | Porrasperä |
| 620 Gran Turismo | 7 | 3 | 29 290 € | 22 900–35 900 € | 14 pv | – | – | 2019 | 136 571 km | Porrasperä |
| 630 Gran Turismo | 3 | 3 | 29 490 € | 26 300–29 900 € | 26 pv | – | – | 2018 | 217 762 km | Porrasperä |
| 640 | 19 | 28 | 22 990 € | 15 000–39 900 € | 20 pv | – | 258 | 2013 | 211 993 km | Coupé |
| 640 Gran Turismo | 1 | 2 | 38 900 € | 38 900–38 900 € | 14 pv | – | – | 2017 | 183 000 km | Porrasperä |
| 732 | 0 | 2 | – | – | 18 pv | – | 2 | – | – | – |
| ActiveHybrid 3 | 0 | 2 | – | – | 52 pv | – | 14 | – | – | – |
| ActiveHybrid 5 | 1 | 1 | 18 900 € | 18 900–18 900 € | 9 pv | – | 9 | 2013 | 156 500 km | Porrasperä |
| ActiveHybrid 7 | 1 | 0 | 19 900 € | 19 900–19 900 € | – | – | 3 | 2012 | 136 000 km | Porrasperä |
| i4 | 135 | 320 | 38 800 € | 28 900–77 799 € | 19 pv | 6,7 % | 1 153 | 2023 | 75 274 km | Porrasperä |
| i4 M60 | 39 | 140 | 64 900 € | 59 900–85 350 € | 31 pv | – | 404 | 2026 | 9 053 km | Porrasperä |
| i5 | 61 | 80 | 63 490 € | 42 750–90 580 € | 26 pv | 10,3 % | 513 | 2025 | 29 592 km | Farmari |
| i5 M60 | 16 | 34 | 70 795 € | 61 900–79 800 € | 32 pv | – | 236 | 2024 | 29 394 km | Porrasperä |
| i7 | 9 | 31 | 79 700 € | 69 800–98 990 € | 9 pv | – | 119 | 2023 | 66 933 km | Porrasperä |
| iX M60 | 9 | 30 | 69 800 € | 55 900–73 800 € | 20 pv | – | 134 | 2023 | 58 889 km | Maastoauto |
| iX M70 | 0 | 1 | – | – | 14 pv | – | 24 | – | – | – |
| iX1 | 152 | 191 | 54 160 € | 28 200–61 020 € | 16 pv | 10,4 % | 1 455 | 2026 | 24 611 km | Maastoauto |
| iX2 | 37 | 50 | 56 900 € | 44 400–67 050 € | 40 pv | – | 378 | 2026 | 9 098 km | Viistoperä |
| M140i | 4 | 16 | 39 440 € | 37 000–42 900 € | 18 pv | – | 92 | 2018 | 124 000 km | Viistoperä |
| M2 | 14 | 27 | 62 395 € | 48 490–104 900 € | 31 pv | – | 84 | 2017 | 98 643 km | Coupé |
| M240i | 9 | 11 | 40 990 € | 36 890–65 990 € | 28 pv | – | 44 | 2018 | 139 911 km | Coupé |
| M340d | 3 | 1 | 46 900 € | 39 890–51 990 € | 69 pv | – | 9 | 2020 | 158 333 km | Farmari |
| M340i | 6 | 11 | 59 440 € | 55 900–84 990 € | 10 pv | – | 53 | 2021 | 102 750 km | Farmari |
| M4 | 28 | 25 | 72 450 € | 55 900–149 900 € | 25 pv | – | 111 | 2016 | 93 821 km | Coupé |
| M440i | 6 | 6 | 66 990 € | 52 780–89 900 € | 28 pv | – | 40 | 2021 | 75 283 km | Coupé |
| M8 | 1 | 1 | 247 900 € | 247 900–247 900 € | 94 pv | – | 8 | 2023 | 39 800 km | Avoauto |
| M850i | 1 | 4 | 89 490 € | 89 490–89 490 € | 36 pv | – | 13 | 2019 | 65 000 km | Coupé |
| Muu | 3 | 0 | 52 800 € | 44 800–55 800 € | – | – | – | 2011 | 65 333 km | Porrasperä |
| X2 | 17 | 33 | 22 400 € | 12 900–34 790 € | 13 pv | – | 487 | 2021 | 124 276 km | Maastoauto |
| X3 M | 0 | 2 | – | – | 30 pv | – | 3 | – | – | – |
| X4 M | 0 | 1 | – | – | 31 pv | – | 6 | – | – | – |
| X5 M | 2 | 1 | 44 245 € | 33 990–54 500 € | 3 pv | – | 10 | 2014 | 211 500 km | Farmari |
| X5M | 0 | 1 | – | – | 29 pv | – | – | – | – | – |
| X6M | 3 | 1 | 33 900 € | 25 000–59 900 € | 22 pv | – | – | 2015 | 210 875 km | Maastoauto |
| X7 | 13 | 6 | 87 900 € | 50 000–179 800 € | 22 pv | – | 84 | 2021 | 107 404 km | Maastoauto |
| XM | 15 | 16 | 109 500 € | 97 900–159 900 € | 22 pv | – | 68 | 2023 | 57 920 km | Maastoauto |